Jak wybrać rolety?

iału po bardzo skomplikowane, wielofunkcyjne żaluzje. Moim zdaniem jedną z najlepszych opcji jest zastosowanie rolet. Do wyboru jest kilka ich rodzajów....Mało tego - dzięki temu, że rolety mogą być wykonane z różnych rodzajów ma

Dodane: 13-03-2015 09:38
Jak wybrać rolety? rolety Białystok
Gdzie warto kupić ?

Zapraszam do przeczytania poradnika.

Szybki sposób na zasłonięcie okien

Są różne metody zasłaniania okien. Od najprostszych zasłon składających się z płachty materiału po bardzo skomplikowane, wielofunkcyjne żaluzje.

Moim zdaniem jedną z najlepszych opcji jest zastosowanie rolet. Do wyboru jest kilka ich rodzajów....Mało tego - dzięki temu, że rolety mogą być wykonane z różnych rodzajów materiału to można je bez problemu dopasować do swojego wystroju wnętrza.

Również można dopasować kolor samego materiały jak i stopień przepuszczalności światła. To daje bardzo dużo możliwości.


Rolety nieprzepuszczalne

Od jakiegoś czasu coraz częściej w oknach Polacy zakładają drewniane żaluzje. Nic dziwnego, ponieważ są wyjątkowo estetyczne, często nie pasują do okna, ale o tym w innym artykule. Drewniane żaluzje dają prawie 100% nieprzepuszczalność, są więc bardzo skuteczną ochroną. Są jednak całkiem drogie, zwłaszcza wykonane na zamówienie - kosztują kilkaset złotych za sztukę. Ale są wytrzymałe, nie blakną od światła i dobrze się prezentują.

Zanim podejmiemy decyzję, musimy mieć ustalony budżet, musimy też wiedzieć jaka ma być przepuszczalność światła.


Wybór rolet

Jak wybrać roletę? Na co patrzeć, zanim dokonamy konsumenckiego wyboru, jak dopasować roletę do okna i wnętrza?

To nie są pytania, na które można znaleźć jedną prawidłową odpowiedź, zwłaszcza że jest parę rodzajów rolet.

Rolety dzielą się zasadniczo na te standardowe i na wymiar. Wiadomo, że pierwszy rodzaj będzie kosztował mniej, jednak jeżeli nasze okno nie mieści się w normach danego producenta, to trudno - musimy wybrać rolety na wymiar. Na wymiar trzeba też wybrać rolety na okna dachowe.


Definicja

Roleta - zasłona zwijana montowana wewnątrz i na zewnątrz budynku nad otworem okiennym - najczęściej z tkaniny. Podnoszona i opuszczana poprzez nawijanie na wałek przy pomocy sprężyny wewnątrzwałkowej, linki, łańcuszka lub silniczka elektrycznego. Roletą zewnętrzną popularnie nazywana jest żaluzja budowlana zewnętrzna.

Plisa to rodzaj eleganckiej i dekoracyjnej zasłony przeciwsłonecznej pozwalającej uzyskać niepowtarzalne efekty świetlne i możliwości kompozycyjne jako jedyna daje możliwość zasłonięcia otworów okiennych o nietypowych kształtach: okręgi, trójkąty, trapezy itp.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Roleta


Co wybrać?

Co wybrać - rolety, czy żaluzje? Oczywistym jest, że zasłonięcie okna jest czasem koniecznością - nikt nie jest fanem ostrego słońca padającego na monitor, czy też wścibskiego wzroku sąsiadów. Dlatego większość z nas rolety, lub żaluzje w oknach posiada.

Wybór pomiędzy jednym, a drugim rozwiązaniem nie jest łatwy. W poprzedniej epoce żaluzje były znacznie popularniejsze, ale rolet jeszcze w naszych sklepach zwyczajnie nie było. Zarówno rolety, jak i żaluzje mogą mieć różne kolory. Zasadniczą różnicą jest jednak materiał, z którego są zrobione. Żaluzje mogą być drewniane, aluminiowe, lub plastikowe. Rolety są zawsze tekstylne, mają tez różny stopień przepuszczania światła.


Jak kosztowne są rolety?

Rolety nie są szczególnie tanie, prościej i taniej można przemalować ściany, niż dobrać nowe rolety. Z tego powodu trzeba dobrze zastanowić się nad kolorem, ja doradzać zdecydować się na coś neutralnego, w raczej stonowanych odcieniach. Sprawdzą się wszystkie odcienie szarości, biel, delikatne beże, ewentualnie jasne brązy. Intensywne kolory są wymagające, dlatego odradzam taki wybór.

Ważny jest rodzaj mocowania, jednak większość modeli jest uniwersalna - można je założyć na ramie okna, wewnątrz wnęki okiennej, lub na suficie. Najczęściej montuje się rolety do ramy okna, ale takie rozwiązanie ma tez wady - może powodować parowanie okien, a mocowanie mogą uszkodzić ramę (chociaż nie powinny, trzeba mieć jednak pewne doświadczenie w montażu).© 2019 http://transport.malbork.pl/