Kiedy na pogotowie stomatologiczne?

e zanim sytuacja stanie się poważniejsza. Oczywiście należy też prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej, co pozwoli skutecznie radzić sobie z próchnicą. Jeśli jednak nagle zaczynają nas boleć zęby, warto reagować szybko. Przyczyną d

Kiedy na pogotowie stomatologiczne?

Jak reagować na dolegliwości związane z zębami?

Regularne wizyty u stomatologa i profilaktyczne badania co pół roku to najlepszy sposób, aby wychwycić ewentualne ubytki i wyleczyć je zanim sytuacja stanie się poważniejsza. Oczywiście należy też prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej, co pozwoli skutecznie radzić sobie z próchnicą. Jeśli jednak nagle zaczynają nas boleć zęby, warto reagować szybko. Przyczyną dolegliwości jest najczęściej nieleczona próchnica, co oznacza konieczność odwiedzenia dentysty. Jeśli obrzęk lub ból pojawia się nocą, należy zażyć tabletkę przeciwbólową; dobrym rozwiązaniem jest w takich sytuacjach skorzystanie z pomocy pogotowia stomatologicznego, jednak nawet po wizycie w takiej placówce należy udać się do kliniki, aby rozwiązać źródło problemów.


Uszkodzenie protezy zębowej

Złamanie klamry protetycznej, uszkodzenia protezy czy też sytuacja, kiedy wypada z niej ząb, mogą przytrafić się każdemu. Kiedy pojawi się taki problem, należy z pewnością jak najszybciej udać się do specjalisty, który naprawi protezę, co umożliwi dalsze jej użytkowanie. Niekiedy zdarza się, że wypadek z protezą ma miejsce wtedy, gdy nie działają gabinety stomatologiczne, a więc późnym wieczorem lub np, w dni wolne od pracy. Z całą pewnością nie należy samemu naprawiać protezy ? zwykłe kleje są toksyczne i ich użycie może sprawić więcej problemów niż korzyści. W takich sytuacjach najrozsądniej jest skorzystać z pomocy pogotowia stomatologicznego, jakie działają w niemal każdym większym mieście.


Czy można samodzielnie naprawić protezę dentystyczną?

Uszkodzenie protezy wcale nie należy do rzadkości. Sytuacja z pewnością nie należy do najprzyjemniejszych ? nie tylko znacznie obniża komfort i samopoczucie, ale niekiedy może nawet utrudnić normalne funkcjonowanie. Zdarza się, że niektórzy próbują naprawić protezę w warunkach domowych wykorzystując w tym celu łatwo dostępny klej szybkoschnący. Jest to błąd! Tego typu kleje zawierają często toksyczne substancje, dlatego używanie ich do klejenia protezy może zaszkodzić naszemu zdrowiu. Jedyne rozwiązanie w takiej sytuacji to skorzystanie z pomocy specjalisty protetyka. Można też udać się na pogotowie stomatologiczne, zwłaszcza jeśli problem z protezą dentystyczną pojawił się późnym wieczorem, podczas weekendu, czy też w inne dni wolne od pracy.



© 2019 http://transport.malbork.pl/