Pielęgnacja tradycji wysyłania kartek

rozjechała się po całym świecie, ale chętnie spotyka się na rodzinnych uroczystościach. W takim wypadku trzeba brać pod uwagę upodobania różnych osób oraz ich ewentualne przyzwyczajenia podczas robienia zakupów pierwszokomunijnyc

Pielęgnacja tradycji wysyłania kartek

Wybór zaproszeń komunijnych

Wybór zaproszeń komunijnych bywa czasami bardzo trudny. Dzieje się tak wówczas, gdy osoba organizująca takie przyjęcie posiada liczną rodzinę, która rozjechała się po całym świecie, ale chętnie spotyka się na rodzinnych uroczystościach. W takim wypadku trzeba brać pod uwagę upodobania różnych osób oraz ich ewentualne przyzwyczajenia podczas robienia zakupów pierwszokomunijnych dotyczących zaproszeń.

Samo wręczanie zaproszeń może stać się okazją do pierwszego spotkania po okresie długiego niewidzenia lub pierwszego kontaktu listownego po dłuższym okresie czasu. Natomiast kupowanie zaproszeń jest okazją do wspólnego spędzania czasu przez najbliższą rodzinę. Oczywiście zaproszenia pierwszokomunijne mogą być zamawiane drogą internetową.


Religijne kartki świąteczne

Kartki świąteczne wysyłane są z okazji świąt religijnych, dlatego w większości przypadków posiadają one charakter religijny. Zdarza się jednak, że osoba, do której wysyłana jest kartka obchodzi w okolicach świąt jakąś rocznicę, a wówczas wysyłana do niej kartka może posiadać również charakter bardziej okolicznościowy.

Poza tym trzeba pamiętać, że nie wszystkie osoby, do których wysyłane są kartki świąteczne są osobami religijnymi, ale mogą one obchodzić święta z powodu obowiązującej w ich kraju tradycji. W związku z tym wysyłanie do nich kartek typowo religijnych mogłoby powodować, że nie sprawią im one radości. Natomiast dzieci bardzo ucieszą się z ozdobnych i zabawnych kartek świątecznych.


Wikipedia i pierwsza komunia

Pierwsza komunia święta ? uroczystość katolicka, w której podczas mszy wierni po raz pierwszy przyjmują Eucharystię, czyli zgodnie z wyznawaną przez siebie wiarą prawdziwe ciało i krew Chrystusa pod postacią chleba. Do pierwszej komunii świętej Kościół dopuszcza wiernych, którzy znają podstawowe prawdy wiary i rozumieją dokonującą się na mszy świętej transsubstancjację1. Pierwsza komunia święta jest ważnym wydarzeniem nie tylko dla przyjmujących i ich rodzin, lecz również dla całej wspólnoty parafialnej.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pierwsza_komunia_święta



© 2019 http://transport.malbork.pl/