Własna działalność kontra kwestie podatkowe

owiedniej księgowej. Prowadzenie rachunkowości jest zajęciem bardzo odpowiedzialnym, a osoba je wykonująca musi być rzetelna i terminowa. Jak więc znaleźć dobrą księgową? Przede wszystkim warto zasięgnąć opinii innych osób prowadz

Własna działalność kontra kwestie podatkowe biuro rachunkowe ochota
Nie prowadź samodzielnie księgowości we własnej firmie, polecamy

Jak znaleźć dobrą księgową?

Jeśli prowadzisz własną działalność gospodarczą, wiesz jak ważne jest znalezienie odpowiedniej księgowej. Prowadzenie rachunkowości jest zajęciem bardzo odpowiedzialnym, a osoba je wykonująca musi być rzetelna i terminowa. Jak więc znaleźć dobrą księgową? Przede wszystkim warto zasięgnąć opinii innych osób prowadzących firmę. Jeśli nie mamy ich w swoim najbliższym otoczeniu, możemy skorzystać z nieskończonego źródła wiedzy, jakim jest Internet. Z pewnością znajdziemy tam opinię innych przedsiębiorców na temat biur rachunkowych w naszym mieście, które będą pomocne w dokonaniu właściwego wyboru.


Przepisy podatkowe - zbyt skomplikowane

Polska jest liderem w niechlubnym rankingu, dotyczącym ilości czasu, jaki każdy przedsiębiorca musi poświęcić na papierkową robotę, związaną z rozliczaniem się z Urzędem Skarbowym i ZUS-em. Przepisy podatkowe są w naszym kraju bardzo skomplikowane, na co narzekają wszyscy - zarówno osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, jak i większe firmy. W tym gąszczu naprawdę łatwo się pogubić i popełnić błąd - sam fakt niejednolitego podatku VAT, wielu różnych stawek, często bywa niejasne. A nie zawsze urzędnik wykaże się wyrozumiałością wobec przedsiębiorcy, zresztą sami pracownicy administracji mają często problem ze znajomością wszystkich przepisów podatkowych.


To się może przydać - definicja podatku:

Podatek ? obowiązkowe świadczenie pieniężne pobierane przez związek publicznoprawny (państwo, jednostka samorządu terytorialnego) bez konkretnego, bezpośredniego świadczenia wzajemnego. Zebrane podatki są wykorzystywane na potrzeby realizacji zadań publicznych.

Współcześnie pieniądze z podatków trafiają do skarbu państwa, województwa, powiatu albo gminy, które dzięki temu mogą inwestować w rozwój infrastruktury, wojska, policji, oświaty, służby zdrowia itp. Obecnie uznaje się, iż podatki są świadczeniami pieniężnymi, jednakże w historii znane są również podatki świadczone w innych niż pieniądz dobrach.

Zgodnie z polskim prawem daniny, aby zostały uznane za podatki muszą posiadać 4 cechy:

nieodpłatność
przymusowość
powszechność
bezzwrotność
Podatki dzielą się na:

bezpośrednie ? nałożone na dochód lub majątek podatnika, np. podatek dochodowy, gruntowy, spadkowy;
pośrednie ? nakładane na przedmiot spożycia, np. VAT, akcyza ? ostatecznie płaci konsument.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Podatek



© 2019 http://transport.malbork.pl/