Wymiana części w aucie

chodu. Dzieje się tak na przykład wówczas, gdy wzięli udział w wypadku drogowym. Jeżeli posiadają ubezpieczony samochód, to będą mogli skorzystać z fachowej pomocy już na miejscu wypadku. Trzeba jednak pamiętać, że wypłata środków

Wymiana części w aucie

Pomoc ubezpieczyciela w razie wypadku

Posiadanie ubezpieczenia samochodu jest bardzo ważne z uwagi na to, że właściciele samochodów czasami potrzebują pomocy podczas użytkowania samochodu. Dzieje się tak na przykład wówczas, gdy wzięli udział w wypadku drogowym. Jeżeli posiadają ubezpieczony samochód, to będą mogli skorzystać z fachowej pomocy już na miejscu wypadku. Trzeba jednak pamiętać, że wypłata środków z tytuły ubezpieczenia będzie możliwa wówczas, gdy osoba ubezpieczona udowodni, że do wypadku nie doszło z jej winy. W przeciwnym razie będzie musiała samodzielnie pokryć koszty naprawy samochodu. Natomiast w sytuacji, gdy ubezpieczyciel nie będzie miał żadnych wątpliwości, to zajmie się naprawą samochodu swojego klienta i dostarczy pod jego adres zamieszkania już naprawiony samochód.


Prowadzenie sklepu motoryzacyjnego

Prowadzenie sklepu motoryzacyjnego może być bardzo dochodowym zajęciem pod warunkiem, że będą w nim sprzedawane najnowsze części samochodowe i inne akcesoria samochodowe. Dlatego założenie sklepu motoryzacyjnego wydaje się być bardzo atrakcyjne dla osób dobrze znających się na motoryzacji i posiadających zdolności do prowadzenia działalności gospodarczej. Mogą one same zajmować się obsługą sklepu motoryzacyjnego lub zatrudniać w tym celu dodatkowe osoby. Najważniejsze, aby one również bardzo dobrze znały się na motoryzacji i potrafiły dobrze współpracować z klientami. Największe sklepy motoryzacyjne są także obecne w internecie i przygotowują dla swoich klientów ciekawe promocje.


Ochrona przed korozją


Lepkość

Zmiana lepkości płynu hamulcowego pod wpływem różnic temperatury powinna być jak najmniejsza, aby hamulce mogły niezawodnie działać w szerokim zakresie temperatur (od -40 °C do +100 °C). W przypadku układów hamulcowych z ABS zachowanie możliwie małej lepkości w niskich temperaturach jest szczególnie ważne.

Ściśliwość

Ściśliwość płynu hamulcowego powinna być mała i możliwie niezależna od temperatury.

Ochrona przed korozją

Według normy FMVSS 116 płyny hamulcowe nie powinny oddziaływać korozyjnie na metale stosowane w układach hamulcowych. W celu uzyskania wymaganych własności antykorozyjnych płynu stosuje się odpowiednie dodatki.

Wszystkie płyny hamulcowe z wyjątkiem DOT5, którego głównym składnikiem są silikony, działają agresywnie na skórę i powłokę lakierową samochodu.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/P%C5%82yn_hamulcowy



© 2019 http://transport.malbork.pl/